Plastové okná | dvere

Sme radi že ste sa pri návšteve našej stránky dostali až sem. V tejto časti Vám vysvetlíme, prečo vymeniť staré okná, poradíme aké požiadavky by mali spĺňať Vaše nové okná, dočítate sa že v súčasnosti je otázka bezpečnosti dôležitejšia ako kedykoľvek predtým, a mnoho iného.

Investícia do bývania, to nie je len čo najlepšie vybavený interiér. Svojím prevedením by mala zodpovedať aj vonkajšia tvár domu či bytu. A práve nové okná sa prejavia esteticky ako v exteriéri, tak aj v interiéry. Nejde však len o estetickú stránku, kde staré okná kazia celkový dojem Vášho domova, ale predovšetkým už neplnia svoju funkciu.

Prečo vymeniť staré okná:

Ak uvažujete o výmene a stále nie ste rozhodnutý, mali by ste vedieť že výmenou starých okien za nové získate:

 • Podstatné zvýšenie tepelnej izolácie Vášho domova. Merania ukazujú, že netesnosťou okien uniká 25 – 50 % tepla. Investícia do nových okien je návratná už v priebehu niekoľkých rokov.
 • Výbornú zvukovú izoláciu, ktorá zabezpečí príjemné domáce prostredie chránené od hluku z ulice.
 • Minimálne starosti s údržbou.
 • Možnosť prispôsobiť Vaše bývanie podľa Vašich predstáv. Vybrať si môžete z množstva profilov, typov kovaní, farebných prevedení, možností zabezpečenia, tienenia. Príležitosť individualizovať Váš domov podľa Vašej osobnosti.
 • Moderný vizuálny vzhľad Vášho domova. Nové okná určite prispejú k skrášleniu Vášho domova, a celkovo zvýšia komfort bývania

Čo so starými oknami?

 • Likvidáciou starých okien sa vôbec nemusíte zaťažovať. O všetko sa postaráme my. Vaše staré okná budú odvezené na schválený zberný dvor.

Ako zmerať okná pre cenovú kalkuláciu? Čo ak ich zameriam chybne?

 • Pre výpočet ceny úplne postačí ak okno odmeriate od steny po stenu. Pred objednávkou je vždy vykonaná obhliadka naším pracovníkom, ktorý zameria potrebné rozmery presne. Nemusíte sa preto obávať, že Vaše nové okná nebudú pasovať.
 • V prípade ak si prajete len dodávku tovaru, meranie vždy vykonáva osoba ktorá Vám bude osadenie realizovať (známi, partia murárov ktorá ich osadí v rámci rekonštrukcie, ktorú u Vás realizujú).

Kto mi nové okná namontuje?

 • Spoločnosť Inoves s.r.o. zabezpečí profesionálnu montáž Vašich nových okien. Naši pracovníci sú vyberaný mimoriadne starostlivo, majú za sebou osadenie niekoľko tisíc kusov okien a sú pravidelne preškoľovaný.
 • Je mimoriadne potrebné, aby osoba, ktorá vykoná osadenie Vašich okien mala predchádzajúce skúsenosti s montážou okien. Pri neodbornej montáži aj to najkvalitnejšie okno na trhu nebude spĺňať svoju funkciu. Preto ak si prajete len dodávku tovaru, venujte zvýšenú pozornosť výberu pracovníkov, ktorý Vaše nové okná namontujú. Veľmi často sa nám stáva, že kvôli neodbornej montáži nás zákazníci požiadajú napraviť nedostatky po rôznych „odborníkoch“. Nie vždy je možné opravu vykonať bez vybratia okna a jeho opätovného založenia. Každopádne oprava je vždy podstatne náročnejšia z technologického ale aj finančného hľadiska ako montáž vykonaná na prvý krát bez problémov. Nehovoriac o strese, strate času, a ďalšom upratovaní.

Aká je údržba plastových okien?

 • Údržba plastových okien je absolútne nenáročná a jednoduchá. Úplne postačuje raz za čas rám umyť bežným prostriedkom na umývanie okien, premazať pohyblivé časti kovania, prečistiť tesnenie a vyčistiť odvodňovacie kanáliky.

Základné funkcie okien

Základnou funkciou okien je zabezpečenie denného svetla v priestoroch, zabezpečiť prirodzené vetranie, ochrániť interiérové priestory pred nepriazňou počasia ako je dážď, vietor, sneh či mráz. Taktiež náš domov ochrániť pred hlukom, či prípadným požiarom.

Estetická funkcia

Pôvodné okná, ktoré sú namontované niekedy aj viac ako 50 rokov sú už značne poznačené časom. Olúpaná farba, vykrútené krídla a rámy, prasknuté sklo, nič z toho nevyzerá pekne. Jedným z dôvodov na výmenu je teda určite skrášlenie Vášho domova.

Tepelná izolácia

Merania ukazujú, že netesnosť okien spôsobuje 25 – 50% celkových tepelných strát budovy, čo rozhodne nie je zanedbateľné číslo. Neustále zdražovanie cien energií nás núti hľadať riešenia kde ušetriť. Výmenou starých okien za nové dokážete ušetriť až polovicu nákladov na vykurovanie, investícia je návratná v priebehu niekoľkých rokov.

Zvukovo – izolačná funkcia

Vo Vašom domove by ste sa mali cítiť čo najlepšie, a oddýchnuť si od každodenného stresu a zhonu, v pokoji relaxovať. To je však náročné, ak z ulice počujete nielen hluk áut, ale aj hlasnejší rozhovor ľudí pod Vašimi oknami. Pretože okná súčasnej generácie majú podstatne lepšie zvukovo – izolačné vlastnosti ako Vaše pôvodné okná, ich namontovaním si zabezpečíte pokoj a ticho po náročnom dni plnom povinností.

Ochrana pred dažďom

Dívať sa z tepla obývačky na sychravé počasie vonku, pri šálke teplého čaju je príjemná predstava, pokiaľ Vaše okná dobre tesnia. Ak nie, ľahko sa môže stať, že pri búrke Vás čaká utieranie množstva vody, ktoré pretieklo netesnosťami. Len kvalitné okná nebudú prepúšťať dažďovú vodu ani pri silných búrkach, kde je voda hnaná silou vetra.

Zabezpečenie pred zlodejmi

V súčasnosti sa zabezpečenie domácnosti proti vykradnutiu dostáva z pozície nadštandardnej výbavy okna na nutnosť. Je veľmi jednoduché dostať sa do domácnosti cez staré drevené okno, alebo aj cez nové plastové okná, ktoré nemajú potrebné bezpečnostné prvky. Vedia to aj vlamači, aj preto sa viac ako 80% dostane do domu cez okno. Pretože v spoločnosti Inoves s.r.o. nám záleží na Vašom pocite bezpečia, majú všetky naše okná bezpečnostné kovanie a taktiež bezpečnostné kľučky.

Ponuka profilov plastových okien

ALUPLAST
ALUPLAST
BRUGMAN
BRUGMAN
GEALAN
GEALAN
BLUEVOLUTION
BLUEVOLUTION
INOUTIC
INOUTIC
PLASTOVÉ DVERE
PLASTOVÉ DVERE
HLINÍKOVÉ DVERE
HLINÍKOVÉ DVERE