Montáž sadrokartónu

Sadrokartón v súčasnosti nachádza čoraz širšie uplatnenie v stavebníctve. Veľkou a nespornou výhodou sadrokartónu je nízka hmotnosť, rýchla a ľahká montáž a čisté pracovné prostredie. Je to vlastne veľká skladačka. Montáž prebieha suchým spôsobom, čo umožňuje realizáciu aj v chladných mesiacoch v roku. Taktiež odpadajú problémy so statikou, pretože samotná konštrukcia má pomerne nízku hmotnosť. Veľkou výhodou je taktiež to, že nie je nutné sekať drážky a priechody pre inštalácie. Všetky rozvody sa veľmi jednoducho vedú v dutine priečok. Jednoduchšie je tiež osadenie vypínačov a zásuviek, a v prípade poškodenia stien je oprava tiež jednoduchšia.

rekonštrukcia bytu, montovane domy, nizkoenergeticke domy, rekonštrukcia bytového jadra, rekonštrukcia kúpeľne, domy na kľúč, plastové okná, rekonstrukcia bytu, montovane domy, nizkoenergeticke domy, rekonstrukcia bytoveho jadra, rekonstrukcia kupelne, domy na kluc, plastove okna, rekonstrukcia bytu banska bystrica, rekonštrukcia bytu banská bystrica, rekonstrukcia kupelne banska bystrica, rekonštrukcia kúpeľne banská bystrica, domy na kľúč banská bystrica, domy na kluc banska bystrica rekonštrukcia bytu, montovane domy, nizkoenergeticke domy, rekonštrukcia bytového jadra, rekonštrukcia kúpeľne, domy na kľúč, plastové okná, rekonstrukcia bytu, montovane domy, nizkoenergeticke domy, rekonstrukcia bytoveho jadra, rekonstrukcia kupelne, domy na kluc, plastove okna, rekonstrukcia bytu banska bystrica, rekonštrukcia bytu banská bystrica, rekonstrukcia kupelne banska bystrica, rekonštrukcia kúpeľne banská bystrica, domy na kľúč banská bystrica, domy na kluc banska bystrica rekonštrukcia bytu, montovane domy, nizkoenergeticke domy, rekonštrukcia bytového jadra, rekonštrukcia kúpeľne, domy na kľúč, plastové okná, rekonstrukcia bytu, montovane domy, nizkoenergeticke domy, rekonstrukcia bytoveho jadra, rekonstrukcia kupelne, domy na kluc, plastove okna, rekonstrukcia bytu banska bystrica, rekonštrukcia bytu banská bystrica, rekonstrukcia kupelne banska bystrica, rekonštrukcia kúpeľne banská bystrica, domy na kľúč banská bystrica, domy na kluc banska bystrica

V prípade ak plánujete umiestniť na sadrokartón ťažšie police či iné zriaďovacie predmety, je potrebné ich polohu premyslieť a naplánovať vopred a tomu prispôsobiť a pripraviť nosné rámy konštrukcie. Tiež je nutné mať premyslené umiestnenie zásuviek a vypínačov, pretože prívodné vedenie je potrebné inštalovať pred ich osadením. Samotné prvky realizované so sadrokartónu záležia len na Vás. Môžu byť použité na zaplnenie otvoru, ktorý chcete zrušiť, na rozdelenie väčšej miestnosti na menšie vyhotovením sadrokartónových priečok či na zakrytie krivých a škaredých stien. Tiež je možné pomocou sadrokartónu zabezpečiť zvukovú izoláciu, je však potrebné použiť sadrokartónový systém s vloženou zvukovou izoláciou. Sadrokartónové steny a podhľady sa montujú pomerne jednoducho, najspoľahlivejší spôsob je zveriť ich montáž stavebnej firme.

Firma Inoves Vám ponúka aj tieto služby:

  • Poradenstvo a návrh realizácie sadrokartónových konštrukcií
  • Montáž podhľadov a priečok
  • Montáž sadrokartónových podhľadov v podkroví