Interiérové dvere

Pri otázke výberu interiérových dverí si väčšinou poviete, čo už len na tom môže byť také zložité. No interiérové dvere sú z hľadiska dizajnu a estetiky dôležité minimálne tak ako zariadenie interiéru. Každý priestor v domácnosti je iný, každý vyžaduje iné dvere, s odlišnými parametrami a vlastnosťami. Pripravili sme preto pre Vás skutočne širokú ponuku modelov, povrchov a farieb, aby skutočne každý vedel výber prispôsobiť svojmu vkusu a účelu miestnosti. Toto množstvo variantov dovolí vybrať každému klientovi dvere podľa individuálnych kritérií s ohľadom na účel miestnosti, model, povrchovú úpravu a v neposlednom rade cenu. Ak si vyberiete dvere so sklom, u nás nájdete taktiež širokú paletu ponúkaných zasklení, či už preferujte klasické alebo modernejšie dekoračné sklá.

Dvere sú štandardne vyrobené z drevených hranolov, obal tvorí HDF doska s povrchovou úpravou laminovaním, dyhovaním alebo striekaním. Štandardná šírka do obytných miestností je 80 centimetrov, v prípade ak priestory obývajú hendikepované osoby, je vhodnejšia šírka 90 cm. Normou určená šírka 60 cm je určená pre hygienické priestory.

Pri výmene interiérových dverí sa klienti taktiež zaoberajú otázkou, či ponechať pôvodnú oceľovú zárubňu, alebo ju nahradiť novou obložkovou. Šróbované oceľové zárubne sa demontujú pomerne jednoducho, niektoré typy však bývajú zaliate betónom, čo si vyžaduje náročnejší postup. Výsledný efekt však určite stojí za to. Ak sa však napriek tomu rozhodnete ponechať pôvodnú zárubňu a vymeniť len krídlo, ako jedna z mála firiem na Slovensku Vám ponúkame možnosť nové dvere vyrobiť priamo na mieru do pôvodnej oceľovej zárubne. Pôvodné zárubne montované pred 30 a viac rokmi môžu mať iné rozmery ako dvere vyrábané v súčasnosti, preto pred objednávkou náš technik premeria všetky potrebné rozmery a vyhotoví zameriavací protokol. Máte tak istotu že nové dvere budú do pôvodnej zárubne určite pasovať a budú sa jednoducho a ľahko zatvárať. Ak však kúpite dvere typizované dvere, ľahko sa môže stať že na pôvodnú zárubňu jednoducho vôbec nebudú pasovať, prípadne ich nebude možné zatvoriť. Ak ich však vyhotovíme na mieru, máte istotu že za Vaše peniaze dostanete výrobok ktorý bude plne spĺňať účel a ktorému sa budete môcť tešiť dlhé roky.

K dverám neodmysliteľne patria kľučky. Ich výber je u nás naozaj široký, od klasických typov cez moderné rozetové až po rustikálne. Taktiež je možné zvoliť kovanie s wc zámkom, ktorý Vám zabezpečí súkromie bez potreby mať neustále v zámke vložený kľúč. Na výber máme viac ako 700 rôznych typov kľučiek. Stačí len prísť a vybrať si.