Bezpečnostné dvere | Farby | Modely | Štruktúra a špecifikácia

Vchodové dvere

Dvere sú vstupnou bránou do nášho domova. V bytových domoch sú najdôležitejší prvok ochrany pred okolitým svetom. Z policajných štatistík vyplýva, že až 90 % vlámaní do bytov dochádza cez vchodové dvere, práve preto by sme sa pri výbere nemali orientovať nielen podľa vzhľadu a ceny, ale aj podľa toho ako dokážu ochrániť pred neželanými návštevami.

U bežných dverí je stanovených šesť oblastí označených ako slabé miesta:

  1. plocha dverí
  2. pánty dverí
  3. zárubne
  4. zámok
  5. vložka
  6. Kľúče

Pôvodné dvere montované v paneláku boli zložené len z dvoch niekoľko milimetrov hrubých drevovláknitých dosiek, medzi ktorými bola papierová výplň – voština. Prekonanie takýchto dverí je otázkou niekoľkých sekúnd. Veľmi jednoduché bolo taktiež zvesiť dvere z pántov pomocou oceľového páčidla, či odvŕtať zámok. Akékoľvek bezpečnostné dvere musia spĺňať základné požiadavky.

Aké sú teda bezpečnostné dvere? Majú pevnú oceľovú konštrukciu, celoplošne sú kryté plechom, oceľový rozvorový systém uzamykacích bodov. Istené v deviatich a viac bodoch, zabezpečené bezpečnostným zámkom s cylindrickou vložkou odolnou voči odvŕtaniu. Zárubňa musí byť taktiež bezpečnostná, aby sme predišli jednoduchému vlámaniu roztlačením pôvodnej zárubne. Zárubňa je špeciálne tvarovaná, a zapustená dostatočne hlboko do steny, aby bola odolná voči roztlačeniu. Je vhodné jej vyliatie betónom. Veľmi dôležité je jej pevné ukotvenie do steny čím sa zaistí vytrhnutie zo steny.

V neposlednom rade pri výbere dverí dbajte na ich požiarnu odolnosť. Požadujte minimálne 30 minútovú odolnosť. Taktiež sú potrebné dobré tepelnoizolačné vlastnosti, teplo unikajúce cez nezateplené vchodové dvere do schodiskových priestorov zbytočne zaťažuje Vašu peňaženku.

Pre riešenie zabezpečenia vstupu do Vašich domovov sme pre Vás v spolupráci s firmou EUROintorg s.r.o. pripravili vchodové dvere do bytových domov, ktoré spĺňajú všetky požiadavky na zabezpečenie Vášho majetku a súkromia, za cenu, ktorá Váš rodinný rozpočet zaťaží len minimálne.

Čo ponúkame:

Oceľové bezpečnostné dvere certifikované podľa noriem stanovených pre celú Európsku úniu. Po kompletnom testovaní podľa smerníc pre dvere a priemyselné rámy získali naše dvere atest od spoločnosti Intertek, ktorý spĺňa požiadavky normy ISO 9001:2000. Intertek je celosvetovo uznávané testovacie laboratórium, ktorého atesty a certifikáty uznáva a akceptuje nielen OSHA, ale aj Standards Council of Canada (SSC), A2LA, Aplace a ILAC – spoločnosť dozorujúca na kvalitu a normy akreditované pre Áziu a ďalšie časti sveta. Okrem štandardného certifikátu získali naše typové rady dverí aj oprávnenie nosiť značku Warnock Hersey (WH), ktorá je synonymom kvality hlavne na trhu v Severnej Amerike. Taktiež spĺňajú smernicu o stavebných výrobkoch (CPD) 89/106/EHS.

Parametre našich dverí:

vonkajšie rozmery vrátane zárubne:
štandardná veľkosť 890 mm x 2020 mm.

povrchová úprava:
dverné krídlo – za studena valcovaný oceľový plech hrúbky 0,8 mm, potiahnutý za tepla lisovanou PVC fóliou v dekore dreva. Zárubňa – hladká, za studena valcovaný oceľový plech hrúbky 1,5 mm, potiahnutý za tepla lisovanou PVC fóliou v dekore dreva.

výplň:
polyuretánová protipožiarna pena s 30 minútovou požiarnou odolnosťou, s tepelnými a zvukovoizolačnými vlastnosťami, cez stred vsadená oceľová mreža s priemerom 10 mm, hrúbka dverného krídla 45 mm.

zámky a dverné kovanie:
2 nezávislé zámky na kľúč typu Multiple s európskou cylindrickou vložkou, 15 bodový uzamykací systém, nočný zámok, obojstranná kľučka v prevedení leštený chróm.

pánty a závesy:
3 skryté nastaviteľné závesy v zárubni (otváranie 90°) zabezpečené proti zveseniu krídla, 3 ložiskové závesy na krídle (otváranie 180°), uchytené bezpečnostnými skrutkami

doplnky:
plochý nerezový prach, výška 20 mm, panoramatické kukátko, integrovaný signalizačný zvonček

popis:

  • Oceľové vchodové dvere druhej triedy odolnosti voči vlámaniu a poškodeniu.
  • Dvere s 30 minútovou požiarnou odolnosťou, znížená horľavosť povrchu preukázaná testami.
  • Zvuková odolnosť vyhovujúca všetkým normám EU v hodnote 42 dB
  • Závesy, zámky a dverné kovania vyhovujú požiadavkám kontroly podľa Access Control Equipment

Farby

Farby f24
Farby f27
Farby f29
Farby f35
Farby f38
Farby f40
Farby f42
Farby f45
Farby f47
Farby f50
Farby f71
Farby f72
Farby f82
Farby f83

Dostupné prevedenia

Modely 2000 Smooth 1N2000FA dostupné vo farbách F24,F29,F45,F47,F50
Modely 2042 Three stripes 1N2042FA, dostupné vo farbách F24,F27,F29,F42
Modely 2074 Line Web 1N2074FA, dostupné vo farbách F29,F35,F40,F47
Modely 2138 Rustika 1N2138FA, dostupné vo farbách F27,F29,F38,F40,F42
Modely 2145 Horizon line 1N2145FA, dostupné vo farbách F27,F29,F71,F72,
Modely 2170 Fremada 1N2179FA, dostupné vo farbách F27,F29,F45, F82, F83

Štruktúra a špecifikácia

Štruktúra a špecifikácia
Štruktúra a špecifikácia